Lovačko društvo Borovo

Lovci i društvo sa tradicijom

Održana redovna godišnja Skupština LD Borovo 2015

Borovo, 28.03.2015.

Danas je u Borovu održana redovito-izvještajna godišnja Skupština LD Borovo koju je sazvao i istom predsedavao predsednik g. Jovan Okovački, a pored aktivnih lovaca i zaslužnih članova LD Borovo, svečanom delu Skupštine prisustvovali su mnogobrojni gosti i uzvanici iz drugih lovačkih društava sa prostora istočne Hrvatske.

Prema prethodno usvojenom dnevnom redu, a takođe i prema odredbama novog Zakona o udrugama, izabran je likvidator Društva, zatim su usvojene predložene izmene i dopune kao i pročišćeni tekst novog Statuta LD Borovo.

 

Dnevnim redom predviđeni su i obuhvaćeni izveštaji o financijskom poslovanju za 2014. godinu, o provedenim radnim akcijama Društva u 2014. godini, izveštaji Lovnika i lovočuvara za 2014. godinu te projekcije plana rada i financijskog plana za 2015. godinu.

Za sve goste, uzvanike, zaslužne i aktivne lovce priređena je na kraju bogata trpeza sa tradicionalnim specijalitetima od divljači, a poseban štimung svemu je davao muzički sastav.