Lovačko društvo Borovo

Lovci i društvo sa tradicijom

Glineni golubovi 2015

Glineni golubovi 2015 Borovo, 13.09.2015. Na strelištu LD Borovo u Borovu, u sklopu manifestacije Borovsko leto 2015., i ove godine održano je tradicionalno takmičenje u gađanju glinenih golubova.Takmičenje je održano u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji te u fer-pleju.Pozivu organizatora odazvalo se i prijavilo ukupno 3 takmičarske ekipe.Dve ekipe su brojale po 5 takmičara, a jedna 4 takmičara.Pucane su 2 serije po 15 komada.

Evo i sastava ekipa:

 1. LD Gaboš: Karliček A., Ilić M., Vorkapić P., i Šimić Đ.
 2. LD Borovo: Skokić G., Povarzsony K., Ajduković J., Puškar B. i Okovački D.
 3. LD Babina Greda: Bušnja I., Stojanović M., Okovački J., Čavić L. i Maksimović D.

Redosled ekipa je bio sledeći:

 1. mesto je zauzela ekipa LD Gaboš sa ukupno 81 pogotkom
 2. mesto je zauzela ekipa LD Borovo sa ukupno 63 pogotka
 3. mesto je zauzela ekipa LD Babina Greda sa ukupno 62 pogotka

Strelci ekipa su postigli sledeći rezulatat:

 1. Vorkapić P. iz ekipe LD Gaboš osvojio je 1. mesto sa 23 pogotka
 2. Stojanović M. iz ekipe Babina Greda osvojio je 2. mesto sa 22 pogotka
 3. Šimić Đ. iz ekipe LD Gaboš osvojio je 3. mesto sa 20 pogodaka

U pojedinačnom delu takmičenja prijavilo se ukupno 11 takmičara i rezultat je bio sledeći:

 1. mesto je osvojio Šimić Đ. – iz LD Gaboš sa 13 pogodaka
 2. mesto je osvojio Vorkapić P. – iz LD Gaboš sa 10 pogodaka
 3. mesto je osvojio Puškar B. – iz LD Borovo sa 9 pogodaka

Za takmičenje u fer- pleju prijavilo se ukupno 11 takmičara i u toj kategoriji je pobedio:

 • Stojanović M. iz LD Babina Greda

Želimo napomenuti kako je g. Ivan Bušnja darovao prelazni pehar predviđen za pobedničku ekipu, a ubuduće taj pehar zadržava ekipa koja 3 godine uzastopno pobedi na ovoj manifestaciji. LD Borovo se zahvaljuje ovim putem g. Ivanu Bušnji. Organizator i domaćin takmičenja u gađanju glinenih golubova LD Borovo iz Borova za sve učesnike je pripremio zajednički ručak, a za kuvanje čobanca sa mesom divljači bio je zadužen kuvar Ljubomir Ajduković. Posao je odlično uradio jer je sve pripremljeno u slast pojedeno. Pehare pobednicima je uručio načelnik Opštine Borovo g. Zoran Baćanović i zamenik načelnika Opštine Borovo g. Duško Drobić. Predsednik LD Borovo g. Jovan Okovački se na kraju zahvalio svim gostima i učesnicima na odazivu te napomenuo da je održavanje ovog takmičenja pomogla Opština Borovo, obzirom da se manifestacija održava u sklopu Borovskog leta 2015. pod generalnim pokroviteljstvom Opštine Borovo. Predsednik Okovački naglasio je kako je osnovni cilj ove manifestacije druženje što većeg broja lovaca sa ovih prostora te unapređenje sportskog duha i sportskog takmičenja lovaca, na prvom mestu mladih lovaca. Na kraju su se svi učesnici i gosti zajednički slikali i čvrsto obećali da će uzeti učešće na ovoj manifestaciji i naredne godine.