U nedelju, 03.02.2019. u Borovu održana je prva borovska Kobasicijada u organizaciji lovačkog društva "Borovo", a pod pokroviteljstvom Opštine Borovo. Ni kiša i loše vreme nisu omeli dvestotinjak Borovaca i gostiju da se okupe u opštinskom dvorištu. Borovski lovci opet su se pokazali kao dobri domaćini pa su tako obezbedili šatore, piće, kao i sveže pripremljene kobasice koje su svojim stručnim rukama punili i pekli borovski mesari Bojan Jović, Željko Hil i Dragan Kolarević.

U takmičarskom delu učestvovalo je 24 takmičara koji su pred tročlani žiri, inače majstore mesarskog zanata, u sastavu Mile Mitić (predsednik), Živojin Bođirković i Rajko Jeremić, izneli svoje suhomesnate delicije. Prema rečima žirija, izbor najboljih nije bio nimalo lak, pa je tako razlika u nijansama presudila. Treće mesto zauzeo je Rajko Lukić, borovski lovac, ugledni obrtnik i aktivni član mnogobrojnih udruženja, drugo mesto Milenko Arsić, dok je po oceni žirija najbolji bio Milan Petrović, sin uglednog borovskog poljoprivrednika i lovca Dejana Petrovića. Druženje se nastavilo do poslepodnevnih sati uz jelo i piće, a za dobro raspoloženje pobrinio se tamburaški sastav "Dunavske Zore" iz Borova.