Obaveštavamo zainteresovane ekipe da L. D. Borovo planira organizaciju takmičenja u lovnom streljaštvu. Disciplina "Lovački karabin" -100m.
Takmičenje ovog tipa biti će po prvi puta organizovano u našem lovačkom društvu kao uvertira za obilježavanje 100 godina postojanja lovačkog društva.
Održava se na  lokaciji lovačko strelište L. D. Borova.
Datum održavanja odrediti će se naknadno (zbog poteškoća radi suzbijanja širenja korona virusa), okvirno planirano krajem maja.

Propozicije:
Takmičenje je predviđeno u ekipnoj konkurenciji. Svaku ekipu čine tri lovca, svaki član ekipe ima po tri metka na metu " Srnjaka" bez pokazivanja mesta pogotka pojedinih hitaca sa visoke čeke.
Sabiranjem pogodaka sva tri člana ekipe dolazi se do ekipnog rezultata.

Za šest najboljih pojedinaca iz ekipnog dela predviđeno je finale u pojedinačnoj konkurenciji.
Finale se izvodi s još po dva metka sa udaljenosti od 70 m iz stojećeg stava a ukupan broj bodova dobija se zbrajanjem rezultata kojeg je pojedinac ostvario u ekipnom delu i bodova koje ostvari u finalnoj seriji.

Za sve ekipe koje se odazovu takmičenju predviđene su zahvalnice L. D. Borova dok prve tri ekipe dobijaju pehare.

U pojedinačnoj konkurenciji svih šest finalista dobijaju priznanice za ostvaren plasman a tri prvoplasirana pojedinca medalje.

Za sve učesnike  predviđen je ručak u Lovačkom domu L. D. Borova.

Zbog mera za suzbijanje korona virusa i zbog toga što je  ukupan broj učesnika ograničen potrebno je da svi zainteresovani najave svoj dolazak!
Učesnici se mole da maksimalno ispoštuju mere nastale zbog korona virusa i sve propise o sigurnom rukovanju oružijem.